o mnie

Cześć, jestem Kamil i myślę, że jestem zwykłym chłopakiem z sąsiedztwa. Aczkolwiek moje życie z pewnością jest niezwykłe dzięki pasji do automatyki przemysłowej. Lubię to, ponieważ technika zmienia się dynamicznie co wymaga niezwykle aktywnego umysłu. Tworzenie czegoś by w efekcie końcowym zobaczyć coś czego pragnęło się na etapie założeń jest dla każdego człowieka wielką dumą.

Ukończyłem studia inżynierskie na Politechnice Poznańskiej i moim zdaniem polski program edukacyjny na poziomie studiów inżynierskich jest zbyt wnikliwy w aspekty, które często nie są poruszane na etapie tworzenia nowych maszyn. Dzieje się tak ponieważ nie ma na to po prostu czasu. To nie oznacza jednak, że nie potrzeba ogromnej wiedzy, aby tworzyć bardzo efektywne i bezpieczne maszyny. Zakres wiedzy jaką należy mieć i rozumieć jest ogromny. Staram się uczyć każdego dnia czegoś nowego a następnie zapisywać to w formie elektronicznego notatnika w postaci tego bloga. Służy mi on w sytuacjach gdy potrzebuję przypomnienia . Mam nadzieję, że nieraz i Tobie przyda się w realizowaniu czynności. Zapraszam Cię do odwiedzania mojego bloga każdego miesiąca, ponieważ taką częstotliwość publikowania założyłem w swoich planach na najbliższe miesiące. Może kiedyś opiszę coś więcej o sobie, lecz na chwilę obecną podzielę się jeszcze tylko trzema informacjami. Pierwsza z nich to fakt, że lubię wędrówki po szlakach górskich.

Drugim faktem jest ciekawostka, że moją największą pasją w dzieciństwie była piłka nożna. Od 6 roku życia przynależałem do klubu sportowego spędzając wiele godzin na stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim. Rozegrałem mnóstwo meczy na pozycji środkowego obrońcy zdobywając kilka medali oraz dyplomów. Niestety kiedyś nie było telefonów z aparatami, dlatego nie posiadam żadnego zdjęcia z tamtego okresu. Choć na pocieszenie umieszczam kilka pamiątek.

Ostatnią informacją jest fakt, że studio do programowania mojego pierwszego sterownika PLC wyglądało tak jak na poniższym zdjęciu. Jest to program Modsoft i służył do programowania sterowników producenta Modicon. System był tak stary, że co poniektórzy czytający ten artykuł mogą poczuć się jak Flinston 😁

Na chwilę obecną to wszystko o mnie i o tym co sądzę. Wierzę, że kiedyś będzie okazja spotkać w świecie rzeczywistym i móc porozmawiać na tematy związane z automatyką oraz branżą przemysłową.

W razie kontaktu zapraszam do pisania na ➡ automatykablog@gmail.com 👋🙂